Vážení zákazníci, někdy se stane, že námi zasílaný email je doručen do složky spam. Stává se to v individuálních případech a hlavně pokud vlastníte schránku na portálech seznam.cz, centrum.cz nebo gmail.com. Překontrolujte tak prosím i složku spam pokud čekáte doručení produktu.

Aktivace Office produktů pomocí telefonu.

Pokud se stane, že Office nelze aktivovat online, bude nutné ho aktivovat pomocí telefonu.

1. Spusťte některou aplikaci ze sady Office, např. Word.

2. Pokud je to Vaše první aktivace po instalaci produktu, otevře se Vám automaticky okno pro zadání kódu. Pokud se okno neotevře, stačí kliknout v levém horním rohu na soubor / nápověda / aktivovat produkt. Poté se Vám zobrazí okno níže, viz. obrázek.

3. Zde můžete zvolit aktivaci online nebo aktivaci pomocí telefonu. Jako první můžete zkusit aktivaci online. U Office se jedná o druhotné licence a ani my nevíme u které je možné použít online aktivaci a u které bude nutné použít telefon.

4. Pokud se Vám u online aktivace zobrazí sdělení, viz. obrázek níže, bude nutné použít aktivaci pomocí telefonu. Klikněte tedy na tlačítko zpět, vrátíte se tak zpět do výběru aktivace a zvolte "Chci aktivovat software telefonicky".

5. Jakmile zvolíte možnost telefonu, zobrazí se Vám tabulka kde je možné produkt aktivovat pomocí telefonu. Viz. níže. Zde si můžete vybrat.

a) Můžete použít samotný telefon, v kroku 1. vybrat oblast, zobrazí se Vám tel.číslo na které zavolat. V kroku 2. naleznete Vaše instalační ID které budete potřebovat. Poté už jen stačí postupovat dle kroků automatu na telefonu, případně operátora na telefonu. V podstatě pouze nadiktujete Vaše instalační ID z kroku 2. a zpět dostanete potvzovací ID které zadáte do kroku 3. Na otázku na kolika PC je klíč nainstalován odpovězte 1PC, to Vaše.

Je však možné, že máte zakoupen produkt u kterého již podpora byla ukončena, jako např. Office 2010 atd. V takovém případě se Vám žadné tel. číslo nezobrazí ale pouze upozornění, že produkt již není podporován. Pokud máte takový produkt, pokračujte rovnou na variantu b) níže.

b) Místo telefonu můžete použít naši aplikaci GetCID.cz která Vám usnadní aktivaci produktů které je nutné aktivovat pomocí telefonu.

Jděte tedy na stránku GETCID a postupujte dle kroků na obrázku níže.

Po kliknutí na tlačítko GET CID se Vám vygeneruje potvrzovací ID které vložíte do kroku 3. Získávání potvrzovacího kódu ze serverů Microsoftu může trvat i několik minut, nechte tak aplikaci pracovat. Poté stačí jen potvrdit a produkt bude aktivován.

Doporučujeme místo telefonu použít aplikaci, je to rychlejší a snadnější nežli si zdlouhavě vyměňovat čísla po telefonu s operátorem či automatem.

Tento postup lze použít na všechny verze Office od ročníku 2010 výše, stejně tak na produkty Visio, Project atd.

 

Věříme, že Vám tento návod usnadní aktivaci. Pokud by se Vám však aktivace nedařila nebo nechcete platit za aplikaci, můžete se vždy obrátit na naši podporu. Ta Vám potvrzovací kód zašle na základě Vašeho ID.