Vážení zákazníci, někdy se stane, že námi zasílaný email je doručen do složky spam. Stává se to v individuálních případech a hlavně pokud vlastníte schránku na portálech seznam.cz, centrum.cz nebo gmail.com. Překontrolujte tak prosím i složku spam pokud čekáte doručení produktu.

Jak vytvořit bootovací USB Windows 10.

Jak vytvořit bootovací USB Windows 10

Pro vytvoření bootovacího USB budeme potřebovat malou aplikaci, u které není zapotřebí instalace, stačí tedy jen spustit. Jedná se o aplikaci Media Creation Tool 21H1. Aplikaci můžete stáhnout na stránkách Microsoftu či přímo od nás zde.

Hned na začátek upozorníme, že k úspěšnému provedení budete potřebovat USB flash disk o minimální kapacitě 8GB, který musí být zformátovaný na FAT32 (výchozí).


Po spuštění aplikace se Vám zobrazí okno s popisem, že se připravuje pár věcí. Poté se zobrazí následující.

Přijměte licenční podmínky a pokračujte.


V dalším kroku zvolte vytvoření instalačního média.
Program Vám sám nabídne nejvhodnější řešení. Pokud budete chtít upravit jazyk či architekturu, stačí odškrtnout "Použít doporučené možnosti pro tento počítač". Aplikace Vám nenabídne možnost volby mezi Windows 10 Home a Windows 10 PRO. Automaticky nainstaluje verzi, kterou máte navázanou na Váš hardware. Pokud není žádná licence přítomna, při instalaci budete mít možnost volby. V případě, že jste zakoupili Windows 10 PRO a nainstaluje se Vám verze Windows 10 Home, stačí provést upgrade při aktivaci pomocí dodaného klíče.

Následuje volba, zda chcete stáhnout samotné ISO, které můžete později vypálit na DVD či rovnou vytvoři bootovací USB.V dalším kroku již uvidíte vyměnitelný disk, na který proběhne přenos instalačních souborů.Nyní již probíhá stahování samotného operačního systému Windows 10. Program nechte pracovat, mezitím můžete pokračovat v běžných úkonech na Vašem PC.
Poslední hláškou je, že je vše hotovo a Vaše bootovací USB je připraveno. Kliknutím na tlačítko "Dokončit" uzavřete aplikaci. Obsah bootovacího USB vypadá takto:

Nyní můžete přistoupit k samotné instalaci. Restartujte PC s vloženým USB diskem a po nabootování můžete instalovat. Nastavení bootování naleznete v BIOSu (pro pokročilé uživatele), které se liší dle základní desky. Pokud budete mít problém s nastavením bootování, dejte nám vědět a postup Vám ověříme.